50 мг нікотину - це багато чи мало?
Вейпами зазвичай починають захоплюватися ті, хто раніше курив сигарети. При цьому однією з основних складових є нікотин. Його вміст у одній сигареті коливається в межах від 1 до 15 мг. При цьому безпосередньо під час куріння людина вдихає лише малу частину, всього до 2 мг. Цього достатньо для повного задоволення "нікотинового голоду".
Однак при переході на вейпи виникають складнощі з підбором дозування. Наприклад, на флаконах часто пишуть, що в складі 50 мг нікотину. Це багато чи мало? І яка дозування буде оптимальною для любителів легких сигарет, міцних?
Про різницю в дозуванні
Насправді, нікотин в рідині та в сигареті трохи відрізняється. Тому порівнювати їх дозування не зовсім коректно. У сигаретах – лужний нікотин. Він викликає більше неприємних відчуттів у горлі. Тоді як у рідинах зараз найчастіше використовується солевий нікотин. Після нього неприємних відчуттів практично немає.
При цьому біопроникність лужного нікотину значно вища. Ті самі 2 мг з табаку відчуваються приблизно так само, як 10 – 12 мг солевого. Тому дозування рідини слід кожного разу підбирати індивідуально, орієнтуючись на переваги самого парильщика.
Дозування в рідині
Можна умовно орієнтуватися на такі рекомендації:
- Тим, хто раніше курив міцні сорти табаку, підійде рідина від 30 до 60 мг на 1 мілілітр.
- Цінителям середньої міцності – від 20 до 30 мг на 1 мілілітр.
- Тим, хто віддає перевагу легким, надлегким сигаретам – найкращим вибором буде рідина до 20 мг на 1 мілілітр.
Однак остаточне рішення завжди за парильщиком. Слід орієнтуватися на власні відчуття, переваги, смаки. А у кожного вони різняться.
Відповідно, рідина з вмістом 50 мг нікотину на 1 мілілітр приблизно відповідає міцним сигаретам. Для новачків така дозування не рекомендується, тільки для тих, хто вже не перший день захоплюється парінням.
Чи небезпечно курити вейп
Детальних досліджень на цей рахунок не проводили. Але в рідині міститься всього 3 – 4 компонента, включаючи ароматичні та смакові добавки. Тоді як у сигаретному табаці – понад 72 хімічні сполуки. Майже всі вони негативно позначаються на здоров'ї людини, на роботі дихальної та серцево-судинної системи. Тому теоретично, паріння – суттєво менш шкідливе. Але все ж потрібно пам'ятати, що нікотин – отрута, викликає залежність.
Не варто забувати, що існують рідини, в складі яких взагалі відсутній нікотин. Замість цього тільки гліцерин, різні смакові добавки. Ніякої залежності від цього не виникає. Знову ж таки, негативного впливу немає.
Важливо пам'ятати про відповідальне захоплення вейпом. Використовувати для цього тільки якісні девайси, аксесуари, рідини від відомих виробників з гарною репутацією. Лише в цьому випадку можна розраховувати дійсно на естетичне задоволення.