Як відкрити жижу
Так званий «жижа» — це сленгове назва рідини для електронних перезаправних сигарет. Вона продається в невеликих флаконах, які щільно закупорюються (іноді навіть під вакуумом). Це потрібно, щоб всередину не потрапив повітря, адже від нього рідина окислюється. А як відкрити жижу? Це тривіальне завдання іноді може стати справжнім викликом. Особливо якщо різьба на кришці випадково сорвана. Як у таких випадках можна відкрити флакон, щоб не пошкодити вміст? Які рекомендації надають досвідчені парильщики?
За допомогою нагріву
Це найпростіший і доступний варіант. Необхідно просто нагріти кришечку приблизно до 80–90 градусів за Цельсієм. Пластиковий корпус стає більш еластичним і піддатливим. І обережно можна зняти кришку, не пошкодивши вміст.
Найкраще для цього скористатися гарячою водою. Приблизний алгоритм дій буде наступним:
- У металеву миску налити гарячу воду. Обов’язково переконатися, що її температура знаходиться в діапазоні від 80 до 90 градусів. Це майже, але ще не кип'яток!
- Утримуючи флакон за нижню частину — занурити його в гарячу воду. Лише по рівні кришечка. Повністю опускати в воду весь флакон не потрібно. Потрібно пам’ятати, що рідину при зберіганні не можна нагрівати до температури вище 40 градусів, це обов’язково вказується в інструкції.
- Почекати 1,5–2 хвилини. До речі, таким чином можна переконатися в герметичності упаковки. Бульбашок повітря не повинно виникати. Якщо це трапляється, то флакон — пошкоджений, потрібно вимагати його заміну на нову жижу.
- Далі, охопивши кришечку серветкою або ганчіркою, потрібно повернути її проти годинникової стрілки.
- З першого разу може не вийти. У цьому випадку процедуру слід повторити. Але утримуючи кришечку в гарячій воді трохи довше попереднього (3–4 хвилини). Через кілька таких спроб флакон обов’язково вдасться відкрити.
Замість гарячої води можна використовувати і тепле повітря. Наприклад, від фена для волосся. Але з ним набагато складніше уникнути перегріву. Але тільки будівельний фен — однозначно не можна використовувати. Він дає потужний гарячий потік повітря з температурою понад 300 градусів. Флакон миттєво від цього розплавиться.
За допомогою додаткових інструментів
Як відкрити жижу для пода, якщо за допомогою нагріву не вдалося або немає можливості отримати гарячу воду? Можна спробувати скористатися додатковими інструментами. По-перше, обмотати кришечку щільною сухою тканиною для покращення зчеплення. І після цього — спробувати перевернути проти годинникової стрілки.
У нижній частині кришечки є пластикове кільце. Воно виступає в якості пломби. При відкриванні флакону — воно розривається. Але іноді кільце виявляється занадто щільним. Тоді його слід підрізати за допомогою кінчика ножа або лезва. Але робити це необхідно надзвичайно обережно. Бажано у захисних рукавицях. Багато сили там прикладати взагалі не потрібно.
І ще іноді вдається відкрити флакон за допомогою відкривачки з плоским кінцем. Потрібно піддягнути кришку знизу і потягнути її вгору до «трещини». А далі — спробувати перевернути її.
Придбання спеціальних відкривалок для флаконів з жижою
Як відкрити жижу Chaser? У цього виробника взагалі є спеціальна відкривачка, яка суттєво спрощує процес відкривання флакону. Вартість недорога, підходить для багатьох інших флаконів з жижою. Для тих, хто активно займається парінням — це прямо обов’язковий інструмент для покупки.
Що вжити точно не варто
Що робити для відкривання флакону точно не варто? Можна виділити наступні правила:
- Питатися проколоти, розрізати флакон. У нього обов’язково потрапить пластиковий стружок від корпусу. І якщо такою рідиною потім заправити под, то він з великою ймовірністю зламається після кількох затягувань. Як мінімум, котушку з нагрівальним елементом точно доведеться замінити.
- Плавити кришечку за допомогою відкритого вогню. Наприклад, від запальнички. Флакон же в цьому випадку взагалі може вибухнути. Через різко підвищуючийся всередині тиск. І рідина для електронних сигарет буде безповоротно пошкоджена в цьому випадку. Так робити ні в якому разі не слід.
- Пилити вузьке горлечко. Знову ж таки, всередину обов’язково потраплять пластикові опилки. І рідина буде пошкоджена.
Отже, відкрити жижу можна різними способами. Головне — це робити акуратно, обережно. Але ситуації, коли флакон не вдається розкрити — велика рідкість. Найчастіше кришечка завинчується без жодних проблем. Рідину зберігати потрібно лише в такій упаковці. Переливати в інші пляшечки, форми — не варто. Тому що через контакт з великою кількістю повітря процес окислення відбувається швидше.